Pump and Dump ART – to niemożliwe!

Published 12/11/2023
Token art pump and dump

W dzisiejszych czasach inwestowanie w kryptowaluty staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza gdy projekty oferują unikalne rozwiązania i innowacje. Jednym z takich projektów jest token ART, który wyróżnia się nie tylko swoją nazwą, ale także unikalną metodą dystrybucji, eliminującą ryzyko tzw. “Pump and Dump”. Warto bliżej przyjrzeć się temu, co sprawia, że token ART jest wyjątkowy i dlaczego inwestycja w niego może być atrakcyjna.

Unikalna Struktura Dystrybucji

Jednym z kluczowych aspektów, który odróżnia token ART od innych projektów kryptowalutowych, jest sposób, w jaki został zaprojektowany i wprowadzony na rynek. Fraza kluczowa brzmi: “Dla tokena ART nie będzie Pump and Dump – Nie będzie, ponieważ nie jest to możliwe.” Ale dlaczego?

Dystrybucja tokena ART została starannie zaplanowana, aby zapobiec manipulacjom rynkowym i nagłym wahaniom cen. W sprzedaży publicznej dostępna jest łączna liczba 1 972 250 000 ART. Podzielona na 8 faz, z których dwie to fazy przedsprzedaży. To jednak nie wszystko, ponieważ istnieje także możliwość uczestnictwa w fazie przedsprzedaż. Gdzie można nabyć tokeny ART po niższej, promocyjnej cenie.

Pump and Dump: Zagrożenie na Rynku Kryptowalut

“Pump and Dump” to strategia manipulacyjna często stosowana na rynku kryptowalut, której celem jest sztuczne podbijanie ceny aktywów, aby następnie sprzedać je z zyskiem. Proces ten zazwyczaj rozpoczyna się od masowego nakłaniania inwestorów do zakupu danego aktywa, co powoduje gwałtowny wzrost jego wartości. Następnie, gdy cena osiąga zamierzony poziom, inicjatorzy strategii sprzedają swoje aktywa, co powoduje nagły spadek wartości. Pozostali inwestorzy, którzy dołączyli do wzrostu, tracą na tej operacji, a manipulatorzy odnoszą zyski.

Dlaczego Token ART nie Jest Narażony na Pump and Dump?

W przypadku tokena ART, twórcy projektu zdecydowanie zadbali o to, aby uniknąć zagrożenia związanego z “Pump and Dump”. Wdrażając unikalną strukturę dystrybucji, ograniczają oni możliwość manipulacji rynkowej i nagłych skoków cenowych. Istnieje kilka kluczowych elementów, które wpływają na tę ochronę:

  1. Ograniczona Ilość Tokenów w Obiegu: Całkowita liczba tokenów ART dostępnych na rynku jest ściśle określona i podzielona na etapy przedsprzedaży oraz publicznej sprzedaży. To ograniczenie ilościowe utrudnia manipulację ceną poprzez sztuczne zwiększanie popytu.
  2. Strategia Etapów Przedsprzedaży: Fazy przedsprzedaży zostały skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić różnym grupom inwestorów uczestnictwo w projekcie. Dzięki temu, manipulacja ceną na jednym etapie nie wpływa bezpośrednio na kolejne fazy, eliminując możliwość nagłych wzrostów i spadków.
  3. Automatyczne Uruchamianie Kolejnych Faz: Proces automatycznego uruchamiania kolejnych faz po zakończeniu poprzednich sprawia, że dystrybucja tokenów odbywa się płynnie, bez ryzyka nagłych skoków cenowych. To ogranicza możliwość manipulacji rynkowej poprzez kontrolowanie tempa wprowadzania nowych tokenów na rynek.
  4. Transparentność w Ustawianiu Cen na DEX: Choć ceny tokenów na giełdach DEX są ustawiane przez twórców projektu w określonych zakresach cenowych, po wyprzedaniu wszystkich tokenów z przedsprzedaży ceny zostają uwolnione. To eliminuje ręczne ingerencje i daje rynkowi swobodę kształtowania cen.

Wszystkie te środki mają na celu stworzenie stabilnej i bezpiecznej struktury dystrybucji, minimalizując ryzyko manipulacji rynkowej. Dążenie do uczciwej i zrównoważonej inwestycji staje się kluczowym elementem w kontekście projektu ART. A unikalny model dystrybucji stanowi zabezpieczenie przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z “Pump and Dump”

Faza Przedsprzedaży: Zdobądź Tokeny w Korzystnej Cenie

Faza przedsprzedaży jest szczególnie atrakcyjna dla inwestorów, którzy chcą zdobyć tokeny ART w najlepszej cenie. Warto być świadomym, że ta faza jest podzielona na kilka etapów, z ograniczoną liczbą tokenów dostępnych na każdym z nich. Dlatego jeśli zależy Ci na korzystnych warunkach, nie warto zbyt długo zwlekać. Szczegółowa tabela faz i cen dostępna jest tutaj, a istotne jest, że fazy nie są ograniczone czasowo. Automatyczne uruchamianie kolejnej fazy po zakończeniu poprzedniej gwarantuje stały dostęp do tokenów.

Różnorodność Etapów Przedsprzedaży

Pierwszy etap przedsprzedaży to okazja, aby zdobyć tokeny ART. W puli jest 25 000 000 AET po kursie 1 ART = 0,01 matic. Po zakończeniu tego etapu rozpoczyna się drugi. Gdzie dostępnych jest aż 450 000 000 ART z kursem wymiany 1 ART = 0,012 matic. Kolejne etapy przedsprzedaży mają swoje unikalne kursy wymiany, co sprawia, że inwestycja jest dynamiczna i atrakcyjna dla różnych grup inwestorów.

Faza Druga: Publiczna Sprzedaż z Progresywnymi Cenami

Po zakończeniu pierwszej fazy przedsprzedaży, token ART wchodzi w drugą fazę, czyli publiczną sprzedaż. Ta faza jest podzielona na sześć etapów, z cenami tokenów rosnącymi od 0,032 MATIC do 0,29 MATIC. Nowy etap rozpoczyna się automatycznie po zakończeniu poprzedniego, co oznacza, że inwestorzy mają kolejne okazje na zakup tokenów. Po tej fazie, tokeny ART będą dostępne na giełdach DEX, umożliwiając dalszą współpracę z rynkiem.

Ustalanie Cen na DEX: Ręczne czy Automatyczne?

Cena tokenów na giełdach DEX ustawiana przez twórców projektu w ramach określonych zakresów cenowych dla każdego etapu. To właśnie dlatego na terminalu Coingecko pojawia się alert o ręcznym ustawianiu cen. Jednak po wyprzedaniu wszystkich tokenów z przedsprzedaży, ceny będą uwolnione, eliminując ręczne ingerencje i dając rynek swobodę.

Podsumowanie: Dlaczego Warto Inwestować w Token ART?

Token ART to nie tylko kawałek kryptowaluty; to innowacyjne podejście do dystrybucji, eliminujące ryzyko Pump and Dump. Z precyzyjnie zaplanowanymi etapami przedsprzedaży i publicznej sprzedaży, inwestorzy mają unikalną szansę na korzystne nabycie tokenów ART. Warto śledzić rozwój projektu, zwłaszcza że jego koncepcja wydaje się być odpowiedzią na wyzwania związane z niestabilnością rynku kryptowalutowego.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym inwestorem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z kryptowalutami, token ART z pewnością przyciąga uwagę. Jednak pamiętaj, aby zawsze dokładnie analizować projekty przed inwestycją. A fraza “Nie będzie Pump and Dump” brzmi obiecująco. Ale to nie zwalnia nas to z obowiązku badania i zrozumienia wszystkich aspektów danego projektu.

Comments (0)